6 grudnia 2021

„Chrześcijańskie powitanie – jakie świadectwo wiary dajemy migrantom?” – spotkanie online

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie online, które odbędzie się 8 grudnia br. o godz. 17.30 za pośrednictwem platformy Zoom. Porozmawiamy o zaangażowaniu chrześcijan w pomoc osobom uchodźczym.

Naszymi gośćmi będą:

Ilona Machandrova

przewodnicząca CRS (Christian Refugee Service), prawniczka. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Masaryka, w swojej praktyce skupia się na prawie azylowym i migracyjnym. Od  2014 roku poświęca się wolontariatowi i działalności misyjnej wśród uchodźców, którzy znajdują się na tzw. trasie bałkańskiej. W celu wsparcia tych działań była w roku 2016 współzałożycielką Fundacji „Nadzieja Dla Narodów” w Republice Czeskiej.

ks. Marcin Pilch

duchowny ewangelicki, w latach 1996-2009 pracował w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. W roku 2009 rozpoczął pracę w Republice Czeskiej. Od roku 2010 jest proboszczem Parafii Ewangelickiej AW Ewangelickiego Kościoła Czeskobraterskiego w Czeskim Cieszynie, a od roku 2019 także administratorem parafii w Orłowej.

Od ok. 7 lat interesuje się sytuacją uchodźców, współorganizował i brał udział w wyjazdach humanitarno – misyjnych do takich krajów jak Serbia, Bułgaria, Grecja, Bośnia oraz Turcja. Jest zaangażowany w działania Fundacji „Nadzieja dla Narodów” oraz Christian Refugee Service.

Michał Oczkowski

przedsiębiorca, od 5 lat jest wolontariuszem Christian Refugee Service.

Zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia do 6 grudnia na adres ewangelicydlagranicy@gmail.com